ВР прийняла закон, який дозволить "Енергоатому" залучити в ЄБРР 200 млн євро

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №2372 "Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії", пише "БізнесЦензор".

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект спрямований на відновлення державного нагляду за діяльністю суб`єктів господарювання у сфері використання ядерної енергії. Він вносить зміни до законів "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та "Про ліцензування видів господарської діяльності" в частині непоширення дії зазначених законів на нагляд за дотриманням вимог безпеки використання ядерної енергії та ліцензування діяльності в сфері використання ядерної енергії.

Автори документа вказують, що передбачене цими законами ослаблення нагляду в сфері ядерної енергетики суперечить зобов`язанням України перед МАГАТЕ, а також порушують незалежність органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки (Держатомрегулювання), що передбачено низкою підписаних Україною міжнародних угод.

За словами глави енергетичного комітету парламенту Андрія Геруса, законопроект №2372 дозволить НАЕК "Енергоатом" залучити кредит ЄБРР у ​​розмірі 200 млн євро на програми безпеки.

Про фінансовий стан "Енергоатома" - тут і тут.