ВР прийняла закон про створення Бюро економічної безпеки

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла закон "Про Бюро економічної безпеки України".

Як зауважує Міністерство фінансів, документ розроблено "з метою ліквідації податкової міліції та створення незалежного державного правоохоронного органу, який повинен виконувати функції аналітичної оцінки, запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності".

Законопроект передбачає створення Бюро економічної безпеки як центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабміном.

Також визначаються завдання, функції та повноваження Бюро економічної безпеки, контроль за його діяльністю, правовий статус, обов’язки та відповідальність працівників Бюро тощо.

Як констатує Мінфін, прийняття закону сприятиме:

- запровадженню нових аналітичних підходів протидії фінансовим злочинам та проведенню результативних розслідувань складних злочинних схем;
- запобіганню втрат бюджету шляхом попередження фінансових злочинів та мінімізації недобросовісної конкуренції;
- оптимізації структури правоохоронних органів та матеріально-технічної бази.

Прийняття закону про створення органу з фінансових розслідувань є частиною міжнародних зобов’язань України. Зокрема, це передбачено Меморандумом про економічну та фінансову політику з МВФ та Меморандумом про взаєморозуміння між Україною як позичальником та ЄС як кредитором (щодо отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС).

P.S.

29 січня Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому закон №4090 “Про внесення змін до прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" щодо терміну набрання чинності окремими положеннями”. Документ в цілому підтримали 259 народних депутатів.

“Проект Закону розроблено з метою забезпечення функціонування органів податкової міліції та виконання ними функцій щодо боротьби з правопорушеннями податкового законодавства на період до створення Бюро економічної безпеки України та його територіальних підрозділів”, - йдеться у пояснювальній записці.

Проект закону передбачає ліквідацію податкової міліції з дня прийняття рішення урядом про початок діяльності Бюро економічної безпеки України, але не пізніше шести місяців з дня набрання чинності Законом України “Про Бюро економічної безпеки України”.

Водночас спочатку передбачалося, що податкову міліцію мають ліквідувати з дня набрання чинності закону щодо створення Бюро економічного розвитку.