ВР прийняла закон про портфельні держгарантії по кредитам для малого бізнесу

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №3659-д про внесення змін у держбюджет на 2020 рік, якими передбачено

- можливість надання надання в 2020 році держгарантій на портфельній основі з урахуванням їх особливостей;

- право Мінфіну здійснювати за рішенням Кабінету Міністрів понадпланові випуски ОВДП з подальшим придбанням у держвласність в обмін на такі облігації акцій додаткової емісії акціонерного товариства, 100% акцій якого належать державі в особі Мінфіну та яке створено з метою впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом, з відповідним коригуванням показників та інформуванням парламентського комітету;

- передбачення Мінфіну видатків за новою бюджетною програмою «Поповнення статутного капіталу акціонерного товариства, яке створюється з метою впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом» у сумі 10 мільйонів гривень із зменшенням на цю суму видатків за бюджетною програмою «Обслуговування державного боргу».

За словами прем`єра Дениса Шмигаля, механізм держгарантій на портфельній основі дасть змогу представникам малого та середнього бізнесу отримувати кредитний ресурс під державні гарантії.

"Загальний об’єм програми складе до 5 млрд грн. Кредити надаватимуться мікро-, малим та середнім підприємцям в обсязі до 5 млрд грн. Держава гарантуватиме перед банком 80% суму такої позики. Це дасть змогу значно здешевити, а головне зробити доступнішим кредитний ресурс для українського бізнесу. Водночас гарантії на рівні 80% сприятимуть тому, що банки видаватимуть кошти лише якісним позичальникам, які мають бізнес-план та бачення розвитку власної справи", - констатує глава уряду.