ВР прийняла закон про перезапуск ДБР, повноваження Труби будуть припинені

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №2116 про перезапуск Державного бюро розслідувань. За нього проголосували 250 депутатів, пише Lb.ua.

У разі підписання законопроєкту президентом Державне бюро розслідувань стане не центральним органом виконавчої влади, який здійснює правоохоронну діяльність, а державним правоохоронним органом.

Буде скасовано колегіальний принцип управління в Бюро. Директор ДБР отримає повноваження одноосібного прийняття рішень і буде нести всю повноту відповідальності за результати діяльності ДБР. Якщо вони будуть незадовільними, його можна буде зняти.

Повноваження нинішнього директора ДБР і його заступників буде припинено достроково. Упродовж п`яти днів мають призначити нового в.о. директора Бюро.

Нового директора виберуть на конкурсі.

Цей законопроєкт також дозволяє перевести прокурорів і слідчих Генпрокуратури, які займалися справами Майдану, в ДБР без обов`язкового конкурсу. Поправку підтримали 334 народних депутати.

Нагадаємо, закон про створення Державного бюро розслідувань ухвалила Верховна Рада в листопаді 2015 року.

Директора Романа Трубу призначив президент Петро Порошенко в листопаді 2017 року. Його обрала конкурсна комісія, і Порошенко лише формалізував це рішення.