ВР прийняла за основу податкові законопроекти №1210 та 1209-1

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №1210, який серед іншого розроблений для запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементація норм, передбачених Планом протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS), реформування інституту фінансової відповідальності та удосконалення процедури адміністрування податків та зборів.

Документом пропонується удосконалити процедуру оскарження рішень контролюючих органів шляхом створення постійного дорадчого органу при центральному органі виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, а саме Апеляційної ради з питань розгляду скарг платників податків, до повноважень якої належатиме розгляд скарг на рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику у передбачених Податковим кодексом випадках.

Про інші норми законопроекту №1210 (у т.ч. про підвищення ренти за видобуток залізної руди) - тут, тут, тут, тут.

Також парламент прийняв у першому читанні законопроект №1209-1, яким пропонується внести зміни до 12 законодавчих актів. Зокрема, документом пропонується більш точно визначити механізм адміністрування і механізм оскарження рішень по донарахуванню з ЄСВ. Як зауважує Мінфін, законопроект №1209-1 теж передбачає імплементацію Плану дій BEPS.