ВР прийняла в 1-му читанні законопроект щодо захисту споживачів фінпослуг

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг (№1085-1), пише Liga.net.

Документ передбачає наділення регуляторів фінансового ринку повноваженнями застосовувати до фінустанов заходи впливу і застосовувати адміністративні стягнення за порушення прав споживачів.

Також законопроектом пропонується внести зміни до Закону "Про споживче кредитування", які розширять поняття загальних витрат за споживчим кредитом шляхом включення в нього всіх витрат споживача, плюс додаткові і супутні послуги третіх осіб.

Крім того, пропонується уточнити норми закону про укладення договору про споживчий кредит у вигляді електронного документа і використання електронного підпису до і під час підписання такого договору.

Документ передбачає однакові правила для банків і небанківських установ в сфері реклами фінансових послуг і надання інформації про них.

Представляючи законопроект у парламенті, глава комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив, що ринок довго чекав цього закону. "Зміни дозволять захистити права споживача в повній мірі - від дрібного шрифту в договорах кредиту або депозиту, на підставі якого потім банки відсуджують у своїх клієнтів величезні суми, і до регулювання реклами фінансових послуг", - сказав він.

Автори законопроекту вважають, що його прийняття дозволить зміцнити довіру споживачів фінансових послуг до фінансового сектору, створити механізми захисту їх прав та інтересів, забезпечити кращу поінформованість споживачів про фінансові послуги, які їм пропонуються і послуг.