ВР не прийняла законопроект про портфельні держгарантії по кредитам МСБ на 5 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада не змогла прийняти в першому читанні урядовий законопроект №3659 про внесення змін у держбюджет щодо держгарантій на портфельній основі у сумі до 5 млрд грн, а також про надання держгарантій для “Укргідроенерго”. За відповідне рішення проголосували лише 213 нардепів (необхідний мінімум - 226).

Разом з тим, парламент прийняв рішення відправити документ на повторне перше читання.

“Законопроект спрямовано на забезпечення можливості доступу до кредитних ресурсів суб’єктам господарювання мікро, малого та середнього сектору економіки – резидентам України шляхом часткового гарантування державою боргових зобов’язань за портфелем кредитів банків-кредиторів, наданих таким суб’єктам господарювання у розмірі, що не перевищує 80 відсотків загальної суми таких боргових зобов’язань за портфелем кредитів та 80 відсотків за кожним окремим кредитом”, - йшлося в пояснювальній записці.

Аналогічним був результат розгляду в парламенті законопроекту №3598 щодо запровадження механізму надання державних гарантій на портфельній основі та врегулювання порядку сплати податкового боргу: не зумівши прийняти документ за основу, ВР відправила його на повторне перше читання.