ВР погоджуватиме призначення і звільнення президентом директорів НАБУ і ДБР, - проект

Все про економіку та фінанси

Група з 250 народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроект, яким пропонують уповноважити Верховну Раду надавати згоду на призначення і звільнення президентом директорів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Державного бюро розслідувань (ДБР) з обійманих посад. Текст відповідного законопроекту №5133 розміщено на сайті парламенту, пише "Інтерфакс-Україна".

Законопроект пропонує доповнити ст.85 Конституції України новими пунктами, згідно з якими Верховну Раду наділяють такими повноваженнями, як надання згоди на призначення на посаду та звільнення з неї директорів НАБУ і ДБР.

При цьому призначення і звільнення керівників обох правоохоронних органів з обімайних посад, згідно із законопроектом, мають бути віднесені до повноважень президента України. Автори законодавчої ініціативи пропонують закріпити їх у статті 106 Основного закону.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що його ухвалення сприятиме оптимізації та збалансованості повноважень глави держави і парламенту у сфері призначення і звільнення директора НАБУ і ДБР, а також забезпечить максимальну незалежність й ефективність функціонування очолюваних ними органів.

Серед авторів законопроекту представник президента України в Конституційному Суді (КС), народний депутат від фракції "Слуга народу" Федір Веніславський.