В.о. глави "Енергоатома": на добудову двох блоків ХАЕС потрібні 77 млрд грн

Все про економіку та фінанси

В.о. президента “Енергоатома” Петро Котін заявив, що до кінця року може бути остаточно затверджений проект добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС - №3 та №4, пише Liga.net.

За його словами, будівництво енергоблоку №3 ХАЕС було розпочато у вересні 1985 року, енергоблоку №4 – у червні 1986-го. Вони проектувалися з потужністю 1000 МВт кожний, з реакторною установкою ВВЕР-1000/В-320. Однак у 1990 році роботи було призупинено через мораторій на будівництво нових АЕС.

За даними П. Котіна, наразі будівельна готовність енергоблоків ХАЕС становить 75% для №3 (там змонтовано близько 85 одиниць устаткування: баки, теплообмінники, фільтри тощо) та 15% для №4.

За оцінками фахівців “Енергоатома” та іноземних колег, введення в експлуатацію енергоблоків №3 та №4 ХАЕС забезпечать додаткове виробництво 16,2 млрд кВт-год (відпуск 15,4 млрд кВт-год) електроенергії щорічно. Річний дохід від продажу цієї електроенергії без ПДВ, згідно розрахунків за тарифом 64 копійки за кВт-год, становитиме щонайменше 9,8 млрд грн.

П. Котін констатує, що за розрахунками фахівців, загальна вартість добудови енергоблоків №3 та №4 ХАЕС становитиме у поточних цінах 76,8 млрд грн.

“Можливостей залучення коштів на реалізацію проекту у НАЕК «Енергоатом» справді чимало: розглядається можливість співпраці з другим за розміром активів банком Великобританії BARCLAYS, було проведено перемовини із компанією Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) та Китайською національною ядерною корпорацією (CNNC).

Від держави для своєчасного здійснення всіх етапів цього амбітного проекту Енергоатом наразі потребує лише прийняття Закону «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3,4 ХАЕС», створення сприятливого інвестиційного клімату для залучення до участі в ньому потужних закордонних партнерів і розуміння важливості цього задуму для безпечного енергетичного майбутнього країни”, - зазначив П. Котін.