Ліквідація ДФС до кінця року не буде завершена, - в.о. глави

Все про економіку та фінанси

В.о. глави ДФС Сергій Солодченко в інтерв’ю для Liga.net, коментуючи плани Кабміну завершити ліквідацію ДФС до кінця 2020 року, зауважив, що “суто податкову міліцію до кінця року ліквідувати можливо”, а от “усю ДФС – будуть складнощі, я думаю, що ми не встигнемо” (цитата).

“Є суттєва різниця. У випадку з податковою міліцією, ми маємо певну кількість слідчих, які після створення нового органу підуть влаштовуватися на нову роботу. ДФС – це правонаступник багатьох великих структур, наприклад, Міністерства доходів і зборів. У нас є чимало людей, що знаходяться у відпустках по догляду за дитиною, є майно, яке треба передавати, у тому числі йдеться про окуповані території, є питання передачі озброєння, конфіскату. Усі ці моменти потребують значного часу та дотримання певних процедур. Думаю, приблизно рік після прийняття в цілому закону про БЕБ [Бюро економічної безпеки, яке має перейняти на себе функції з боротьби із економічною злочинністю; відповідний законопроект був прийнятий Верховною Радою у першому читанні 3 вересня. – ред.]”, - зауважив в.о. глави ДФС.

За його словами, у структурі ДФС залишилася лише податкова міліція та персонал, який забезпечує її діяльність: бухгалтерія, кадри і тому подібне. “Поки не створений новий орган, ми працюємо, як працювали: розслідуємо кримінальні провадження, проводимо розшукові дії. Після того, як закон про БЕБ буде прийнятий повністю, ДФС та податкова міліція будуть ліквідовані”, - зазначив С. Солодченко.

Він розповів, що приблизно 98% будівель та земельних ділянок ДФС передано на баланс Податкової та Митної служб ще до початку 2020 року. “На нашому балансі знаходиться кілька будівель в областях та митних постів на кордоні. Це те майно, стосовно якого тривають судові спори”, - уточнив в.о. глави ДФС.

С. Солодченко повідомив, що наразі в штаті ДФС - близько 5 тис осіб – це регіони та центральний апарат. Всі вони мають бути звільнені, якщо ДФС ліквідують.

В.о. глави ДФС зазначив, що не обговорював з керівництвом податкової чи митниці автоматичне переведення до них співробітників ДФС. “Ні, але я думаю, що як спеціалісти вони будуть потрібні. Це держслужба, доволі вузька спеціалізація, кадри з подібним досвідом рідко з’являються "з вулиці", - зауважив С. Солодченко.

Щодо слідчих податкової міліції, то, на його думку, “можливо, хтось піде в Нацпол, хтось – спробує влаштуватися до БЕБ”.

С. Солодченко повідомив, що в центральному апараті податкові міліціонери отримують зарплату близько 20 тис грн, на місцях - 11-13 тис грн.

Нагадаємо, рішення про поділ ДФС на податкову і митну служби було прийнято в кінці 2018 року - це була одна з вимог МВФ.

17 травня 2019 року Мін`юст зареєстрував ДПС як юрособу і почав процедуру ліквідації ДФС. 1 серпня голова ДПС повідомив, що всі головні управління ДПС зареєстровані як юридичні особи.

У вересні 2019 року Кабмін тимчасово продовжив повноваження податкової міліції в ДФС.

11 лютого 2020 року президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу митниці і податкової.

У кінці липня прем`єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що ліквідація ДФС - це одна з вимог Європейського Союзу для виділення другого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро.