ВЕБ.РФ - про аукціон з продажу держвиконавцем 99,8% акцій Промінвестбанку

Все про економіку та фінанси

Російська держкорпорація "Внєшекономбанк" ("ВЕБ.РФ") вважає незаконними дії щодо продажу на аукціоні акції Промінвестбанку (ПІБ), пише "Інтерфакс-Україна".

"Майно ВЕБа в силу закону осібне і не є майном Російської Федерації, ВЕБ - самостійна юридична особа і не відповідає за зобов`язаннями РФ, що не раз підтверджувалося в судах, зокрема в іноземних юрисдикціях. Ми настійно рекомендуємо перспективним покупцям акцій ПІБ не брати участь у протиправному аукціоні з експропріації власності ВЕБ, а звертатися безпосередньо до власника - ВЕБа - зі своїми перспективними пропозиціями", - зазначив старший віце-президент правового блоку ВЕБа Ігор Краснов, слова якого наведено в повідомленні росдержкорпорації.

У своїй заяві ВЕБ зауважив, що раніше Верховний Суд України заборонив приставам звертати стягнення на належні ЗЕБу цінні папери за вимогами групи "Еверест", але "це не завадило українській владі перезапустити виконавче провадження і все-таки виставити акції ПАТ "Промінвестбанк" на продаж".

Минулого тижня стало відомо, що державний виконавець виставив на продаж на біржі ПФТС 99,7726% акції ПІБу. Стартова ціна пакета - 532,099 млн грн (близько $20,6 млн за поточним курсом). Аукціон має відбутися 28 серпня 2019 року.

Російський ВЕБ володіє 99,7% акцій Промінвестбанку. ВЕБ став власником Промінвестбанку в 2008 році. Свої інвестиції в його розвиток він оцінює в $2,7 млрд.

У вересні 2018 року Апеляційний суд Києва наклав арешт на акції українських "дочок" російських держбанків, включаючи Промінвестбанк, через заяву про забезпечення позову деяких пов`язаних із бізнесменом Ігорем Коломойським компаній, що мали активи в Криму, про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі щодо стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.

У червні ВЕБ повідомив, що подав до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма позов до України через порушення нею положень міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій із РФ 1998 року.