Власник PINbank Гінер через борг віддає для ВЕБ.РФ клуб ЦСКА

Все про економіку та фінанси

Російська держкорпорація ВЕБ.РФ (власник Промінвестбанку) стане власником більш 75% футбольного клубу ЦСКА в результаті конвертації в акції його боргу. Про це повідомив глава ВЕБ.РФ Ігор Шувалов за підсумками засідання наглядової ради держкорпорації під головуванням російського прем`єра Дмитра Медведєва, пише "БізнесЦензор" з посиланням на російський "Інтерфакс".

За словами Шувалова, планується конвертація боргу, який був отриманий клубом для зведення комплексу нерухомості, включаючи стадіон і діловий центр.

Наглядова рада ВЕБа схвалила кредит на будівництво стадіону ЦСКА в 2012 році. Загальна вартість інвестицій в будівництво стадіону оцінювалася в $350 млн. У 2016 році ВЕБ повідомив, що вклав в проект $240 млн.

Стадіон був відкритий як "Арена ЦСКА" в 2016 році, але вже в 2017 році ВЕБ і клуб підписали угоду про його перейменування в "ВЕБ Арену". Стадіон був закладений по кредиту, який видала держкорпорація.

Як повідомлялося, в липні російський бізнесмен і власник українського "Першого інвестиційного банку" (PINbank) Євген Гінер став замість свого сина кінцевим бенефіціаром британської компанії Bluecastle Enterprises, яка володіє московським футбольним клубом ЦСКА. До цього Гінер багато років займав пост президента клубу.

За даними НБУ, на 1 січня 2019 року президент московського футбольного клубу ЦСКА і співвласник компанії VS Energy International Group Євген Гінер володів 88,89% акцій "Першого інвестиційного банку".