Власник Обухівського комбінату викупив найбільшу столичну друкарню з дисконтом 99%

Все про економіку та фінанси

Майно ПрАТ "Бліц-Інформ" в ході повторного голландського аукціону 18 листопада було продано за 49,59 млн грн при стартовій ціні 495,89 млн грн, пише "БізнесЦензор" з посиланням на дані товарної біржі "Українська міжрегіональна спеціалізована".

Покупцем лота стало ТОВ "Палп Мілл Прінт".

Відповідно до опису лота, в нього включені піонерський табір "Сонячний" в Києві по вул. Промениста, 1, загальною площею 3,9 тис. кв. м, а також майновий комплекс ВАТ "Радикал" у Києві по вул. Мурманська, 7, який включає щонайменше 75 тис. кв. м загальної площі будівель, 32 автомобілі, меблі, техніку і обладнання.

Спочатку лот виставлявся продаж зі стартовою ціною 4,12 млрд грн, але безуспішно. Таким чином, в результаті він був проданий з дисконтом 99%.

За даними держреєстру, власником 80% в ТОВ "Палп Мілл Прінт" є ТОВ "Автоспецтранс-Київського картонно-паперового комбінату", кінцевим бенефіціаром якої зазначений громадянин Кіпру Володимир Крупчак, і по 10% належить Ілоні Яремі з Києва та Олегу Дубровці із Закарпаття.

Крупчак є кінцевим бенефіціаром Pulp Mill Holding GmbH (Австрія) - власника Київського картонно-паперового комбінату (Обухів), представники якого на початку 2019 року увійшли до наглядової ради ПрАТ "Бліц-Інформ" після продажу контрольного пакета колишніми власниками компанії.

Зокрема, партнер Крупчака Олег Дубровка представлявся як новий президент ПрАТ "Бліц-Інформ".

Як писав Цензор.НЕТ, загальна сума боргу ПрАТ "Бліц-Інформ", яке в процедурі банкрутства, становить 4,1 млрд грн.

Ці вимоги можна було погасити тільки шляхом продажу майна, яке майже повністю знаходиться в заставі кредиторів. Підприємство розташоване на площі понад 16,5 га в Деснянському районі Києва. Це - промислова нерухомість, поліграфічне обладнання, транспорт та інші цінності.

Головним кредитором "Бліц-інформ" є Укрексімбанк з сумою вимог 2,3 млрд грн. У заставі банку знаходиться нерухомість банкрута - але вона покриває лише частину заборгованості.

Разом з тим, главою комітету кредиторів боржника стала фінансова компанія "Перевага-Фінанс" з сумою вимог 1,2 млрд грн. Компанія викупила заборгованість банкрута в двох банків-кредиторів.

За даними судового реєстру, серед найбільших кредиторів підприємства, зобов`язання перед якими забезпечені заставою, - Укрексімбанк (1,748 млрд грн), ІKB Deutsche Industriebank (301,4 млн грн) і німецьке Koenig & Bauer AG (563,3 млн грн).

Член наглядової ради Укрексімбанку, радник президента Володимира Зеленського Вікторія Страхова 31 жовтня написала в Facebook, що Укрексімбанк і ІKB Deutsche Industriebank намагаються через суд перешкодити дешевому продажу майна "Бліц-інформу".

Виручка "Блиц-інформу" в 2018 році скоротилася на 41,3% - до 528,91 млн грн, а чистий збиток - на 41,3%, до 320,66 млн грн.

Поточні зобов`язання підприємства за минулий рік збільшилися на 3,6% - до 2,874 млрд грн, тоді як вартість основних засобів зменшилася на 16% - до 349,12 млн грн.

Київський КБК - одне з найбільших підприємств Європи по випуску картонно-паперової продукції. З холдингом "Бліц-Інформ", як споживачем картону, співпрацював понад 15 років.