Влада Німеччини продовжила та посилила локдаун

Все про економіку та фінанси

Влада Німеччини ухвалила посилити й подовжити жорсткий локдаун у країні. Під час проведених у вівторок, 5 січня, консультацій канцлерки Ангели Меркель і прем`єр-міністрів федеральних земель ухвалено низку рішень щодо подальшого посилення протиепідемічних заходів, констатує DW.

Обмеження для роботи закладів роздрібної торгівлі, сфери послуг, громадського харчування та культурно-розважальних закладів, що спливали б 10 січня, подовжено на три тижні - до 31 січня. Це означає, що перукарні, косметичні салони, бутіки, кінотеатри й театри, а також інші заклади залишаються закритими до кінця січня. Працюватимуть лише магазини, де пропонують товари й речі першої необхідності, а також аптеки.

Школи й садочки так само будуть закритими до 31 січня, вирішили учасники консультацій. Раніше в уряді наголошували, що для втілення цього рішення потрібно забезпечити дистанційне навчання в школах, а також можливість надання оплачуваної відпустки для батьків школярів та дошкільнят.

Так само було ухвалено подальше посилення обмежень соціальних контактів. Згідно з рішенням, дозволяються зустрічі лише з однією особою, з котрою інший візаві не проживає під одним дахом. Крім того, учасники консультацій погодили запровадити обмеження для тих регіонів, де спостерігаються вкрай високі темпи поширення коронавірусу - 200 заражень на 100 тисяч осіб упродовж одного тижня. Особам, котрі проживають у таких регіонах, заборонятиметься віддалятись від місця проживання на відстань понад 15 кілометрів. Винятки передбачені тільки для поїздок з поважних причин. Натепер ці обмеження поширюються на мешканців понад 70 регіонів Німеччини, зазначає агенція новин epd.

Крім того, федеральний і земельні уряди вирішили посилити темпи проведення тестів на коронавірус, насамперед у будинках для літніх людей та в центрах догляду.

Так само проводитимуть тести на коронавірус для тих, хто прибув із зон ризику закордоном. Якщо раніше для цієї категорії жителів обов`язковим було лише перебування на карантині, то тепер обов`язковою нормою для таких мандрівників стане й тест на наявність коронавірусу. Тест потрібно здати максимум за дві доби до в`їзду в Німеччину або одразу після прибуття до країни.

Крім того, поліція активніше перевірятиме, як дотримуються приписів щодо перебування на карантині громадяни, котрі прибули з країн, де виявлено новий варіант коронавірусу.

Нагадаємо, 16 грудня в Німеччини ухвалили жорсткий локдаун, що мав завершитися 10 січня.