Вищий антикорупційний суд відмовився відновити справу "Роттердам+"

Все про економіку та фінанси

Суддя Вищого антикорупційного суду, розглянувши скаргу екс-заступника генпрокурора Віктора Чумака, винесла рішення, що прокурор САП обгрунтованозакрив справу щодо формули "Роттердам+", пише Liga.net.

Суддя ВАКС послалася на суперечність експертиз і відсутність можливості отримати вичерпні докази провини підозрюваних. За її оцінками, відсутні вичерпні докази нанесення шкоди споживачам в 18,87 млрд грн.

Як зазначається, через закінчення термінів досудового розслідування суддя поставила під сумнів необхідність пошуку додаткових доказів. Суддя також не бачить причин проводити додаткові слідчі дії.

Рішення суду може бути оскаржене в Апеляційній палаті ВАКС протягом п`яти днів. 

Нагадаємо, в березні 2016 року НКРЕКП затвердила нову формулу визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації розраховувалася за формулою "вартість вугілля в порту Роттердам + вартість його доставки в Україну". Через дію формули компанія ДТЕК Ріната Ахметова і державне Центренерго стали продавати електроенергію дорожче. Формулу скасували 1 липня 2020 року в зв`язку з переходом України на новий ринок електроенергії.

НАБУ повідомило підозру шести особам. Серед них були два топ-менеджера ДТЕК. Чиновники НКРЕКП Дмитро Вовк і Володимир Бутовський були оголошені в розшук. На початку вересня 2019 року суд дозволив затримати підозрюваного Вовка. Пізніше Вищий антикорупційний суд заочно заарештував Бутовського.

За оцінками НАБУ, загальні збитки від "Роттердам+" перевищують 39 млрд грн.

28 серпня 2020 року Спеціальна антикорупційна прокуратура закрила справу "Роттердам +", як зазначалося - через відсутність достовірних і вичерпних доказів збитковості формули.