Верланов - про РРО та безготівкові розрахунки

Все про економіку та фінанси

Глава Державної податкової служби Сергій Верланов в ефірі "24 каналу" заявив, що платникам єдиного податку з ІІІ групи в разі отримання безготівкових платежів потрібно буде застосовувати РРО.

"Щодо третьої групи. Так, дійсно, згідно з тими нормами, які на сьогодні є в законі, в разі перерахування з банківського рахунку на банківський рахунок, треба застосовувати РРО", - зазначив С. Верланов.

Як звертає увагу "Дебет-Кредит", раніше глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, розповідаючи про РРО-закон №128-IX, зазначав таке:

«Ми зіткнулися з дилемою: або дати Державній податковій службі повний доступ до банківської таємниці, щоб вона могла отримувати дані про обороти за рахунками підприємців і таким чином контролювати ліміти, або зобов`язати СПД на третій групі ЄП видавати чеки під час приймання безготівкової оплати. Обрали другий варіант».

P.S.

11 листопада Державна податкова служба оприлюднила таке роз’яснення закону "Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і Закон України № 128 від 20.09.2019 (далі – Закон):

“Якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безготівковій формі без застосування платіжних карток і кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує застосування РРО.

Теж саме стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця. "Спрацьовує" звільнення, передбачене для банківських операцій відповідно до пункту 2 статті 9 Закону”.

«Тобто юристи, консультанти, айтішники, інші самозайняті особи, в тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, не мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій, якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом. Також РРО не потрібні, якщо клієнт в касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця», - зазначив голова ДПС Сергій Верланов.

Як зазначається, якщо розрахунки за товар чи послугу відбулися із використанням банківської платіжної карти, то така операція підпадає під визначення "розрахункової операції" для цілей згадуваного Закону.

«Це не нова норма: вимоги щодо застосування РРО по операціях із застосуванням платіжних карток діяли і раніше. Втім, ми розуміємо, що існує багато запитань щодо нюансів і практичних аспектів застосування реєстраторів розрахункових операцій при проведенні таких розрахунків. Тому спільно із Міністерством фінансів будемо їх роз’яснювати», - уточнив С. Верланов.