Верланов: ДПС акумулює всі зусилля для наповнення бюджету

Все про економіку та фінанси

Глава Державної податкової служби Сергій Верланов заявив, що ДПС має акумулювати всі зусилля задля наповнення держбюджету. Для цього буде здійснено "ґрунтовний аналіз усіх зовнішніх та внутрішніх факторів, які впливають на виконання показників", йдеться в офіційному повідомленні відомства.

За словами С. Верланова, перед податковою стоять два основних завдання.

Перше, це – обслуговування платників податків. Причому податкова має бути сервісною та інноваційною службою, партнером для бізнесу.

Друге завдання – виконання доходної частини бюджету. При максимальному розвитку сервісів зростатиме добровільність сплати податків, і, відповідно, зростатиме і дохідна частина бюджету, кажуть в ДПС.

«Стиль нової податкової – менше говорити та більше робити. Ми будемо працювати на результат, який відображатиметься у конкретних цифрах – надходженнях до бюджету», – підкреслив очільник ДПС.

Як зазначається, особливу увагу ДПС, зокрема, приділятиме аналізу ризиків у податкових відносинах у сегменті функціонування конвертаційних центрів та суб’єктів, які маніпулюють податковою звітністю.

У заяві ДПС констатується, що "проведений аналіз виконання індикативних показників свідчить, що у порівнянні з Головними управліннями в областях в Офісі великих платників податків відбувається більше невиконання поставлених бюджетних завдань. Так, наприклад, у серпні 2019 року виконання індикативних показників Офісу склало 88,9%, у той час як усі ГУ виконали індикатив у серпні на рівні 96,1%" (цитата).

Як зауважується, на невиконання Офісом великих платників податків індикативних показників у 2019 році вплинули кілька факторів:

"По-перше, це низький рівень відпрацювання платників за категорією ризиковості «вигодонабувач». Як наслідок, простежується негативна динаміка у формуванні податкових схем з кінцевими вигодонабувачами.

По-друге, невиконання індикативів по ПДВ. Якщо за січень-серпень 2019 року ДПС в цілому виконала індикатив по збору ПДВ на рівні 104,3%, то Офіс великих платників податків – лише на 88,5%. Це найнижчий показник серед усіх структурних підрозділів ДПС.

По-третє, зменшення фіскальної ефективності ПДВ у великих платниках податків через декларування податкового кредиту на рівні податкової звітності. Це відбувається, зокрема, і через зростання випадків реєстрації ПН/РК з порушенням законодавчо встановлених термінів, що веде до формування податкового кредиту".

«Ми систематично будемо аналізувати всі показники надходжень до бюджету, проводитимемо наради, прийматимемо пропозиції від керівників територіальних підрозділів для того, щоб максимально забезпечувати новий Уряд коштами для виконання усіх запланованих економічних та соціальних програм. Водночас будемо посилювати боротьбу з конвертаційними центрами та маніпулюваннями податковою звітністю з ПДВ», – підсумував С. Верланов.