Верховний Суд відхилив вимоги ФГВФО на 2,15 млрд грн до фірми, яка не чужа Клімову

Все про економіку та фінанси

19 вересня Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу ліквідатора “Імексбанку” та залишив без змін рішення судів нижчих інстанцій, якими - в рамках справи №916/3200/17 про визнання банкрутом ПАТ “Туристично-виробнича фірма “Чорне Море” - лише частково було визнано вимоги представника ФГВФО до боржника на суму 290 млн грн (як забезпечені заставою майна), однак відхилені вимоги ще на 2,15 млрд грн (оскільки майно компанії, яке було забезпеченням за кредитними зобов’язаннями ТОВ «ТК «Контракт», ТОВ «РТК «Південь-плюс», ТОВ «ВО «Будмонтаж», ТОВ «Бугаз Делюкс» у зв`язку із розірванням іпотечного договору та договору забезпечення вибуло з власності АТ «ТВФ «Чорне море»).

Ліквідатор “Імексбанку” в касаційній скарзі наполягав, що вибуття нерухомого і рухомого майна із застави відбулось за нікчемними правочинами, що було підтверджено в т.ч. в судовому порядку.

Натомість Верховний Суд констатував, що представник ФГВФО “може захистити своє порушене право шляхом звернення стягнення на таке майно до осіб, які стали його власниками без згоди кредитора-заставодержателя” (цитата).

Як писав Finbalance, Госпсуд Одеської області в рамках вказаної справи №916/3200/17 визнав вимоги Сбербанку до ПАТ “Туристично-виробнича фірма “Чорне Море” на 1,1 млрд грн (четверта черга) та 201 млн грн (шоста черга), а також вимоги НБУ на 3,16 млрд грн як вимоги забезпечені заставою майна боржника (згідно з судовими матеріалами, ПАТ “ТВФ “Чорне море” було майновим поручителем Імексбанку по рефінансуванню).

У держреєстрі кінцевим бенефіціаром АТ «ТВФ «Чорне море» вказаний Ігор Кудінов (був помічником вже екс-нардепа Леоніда Клімова, який контролював збанкрутілий Імексбанк).

У лютому-2018 Антимонопольний комітет дозволив українській "дочці" Сбербанку набути у власність два готелі одеської мережі «Чорне море».

Нацбанк заявляв, що забезпеченням по кредитам рефінансування для “Імексбанку” виступає в т.ч. стадіон «Чорноморець» та низка об’єктів комерційної нерухомості в Одесі.

Про скасування апеляційним судом процедури санації ТОВ “Укрбудспецтех” (кінцевий бенефіціар - Л. Клімов) - тут.