Верховний Суд відхилив позов банку до Держспецзв’язку щодо компенсації через пограбування

Все про економіку та фінанси

22 серпня Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу ліквідатора Діамантбанку та залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій (в справі №910/1169/17), якими представнику Фонду гарантування було відмовлено в задоволенні позову до Головного управління урядового фельд`єгерського зв`язку Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України про стягнення збитків (в сумі 1,3 млн грн).

Згідно з судовими матеріалами, 16.11.2016 було здійснено озброєний напад невідомих осіб на групу співробітників Держспецзв’язку, які виконували доставку відправлень позивача (золотовалютних цінностей), що, як стверджує позивач, призвело до завдання йому збитків на 2,6 млн грн (оголошена вартість цінностей). Держспецзв’язку частково виплатило для Діамантбанку компенсацію на 1,3 млн грн, але решта суми (1,3 млн грн) залишилася несплаченою, що і стало підставою для звернення з позовом.

Верховний Суд констатував, що в цьому випадку позивачем “не доведено протиправну поведінку відповідача як умову настання цивільно-правової відповідальності у вигляді покладення на нього обов`язку з відшкодування збитків”. “З огляду на це, відсутні підстави вважати, що збитки, яких позивач зазнав, є наслідком дій відповідача, а відтак, позивачем не доведено причинно-наслідкового зв`язку між діями відповідача та завданими позивачу збитками”, - резюмував суд касаційної інстанції.