Верховний Суд: держава має повернути для "ІСД" 98 млн грн переплати з податку на прибуток

Все про економіку та фінанси

2 квітня Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у місті Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС та залишив без змін постанову Донецького окружного адмінсуду від 03.09.2015 та ухвалу Донецького апеляційного адмінсуду від 13.07.2016 (в справі №805/2615/15-а), якими на вимогу Корпорації «Індустріальна спілка Донбасу» було визнано протиправною бездіяльність податкової інспекції, яка виразилась у невиконанні заходів для повернення надміру сплаченого податку на прибуток підприємства у розмірі 97,7 млн грн, та стягнуто з держбюджету вказану суму.

Згідно з судовими матеріалами, право на повернення сум грошових зобов`язань з податку на прибуток виникло в “ІСД” на підставі сплачених авансових внесків з податку на прибуток за перше півріччя та 9 місяців 2012 року, а також заяви позивача від 26.05.2015 про повернення переплати у розмірі 97,7 млн грн. Як зазначається, факт існування переплати з податку на прибуток підприємства був підтверджений в актах звірення розрахунків платника з бюджетом від 28.10.2014 та 08.06.2015.

“Суди обґрунтовано виходили з того, що норми чинного законодавства не ставлять передумовою для надання відповідного висновку про перерахування помилково або надміру сплачених до бюджету коштів обов`язкового проведення документальної перевірки”, - зауважив Верховний Суд.

У держреєстрі серед співвласників Корпорації “ІСД” вказані нардеп Сергій Тарута та бізнесмен Олег Мкртчан (був затриманий у лютому російськими силовиками в Москві). Основними ж контролерами групи вважаються структури, близькі до російської держкорпорації “Внєшекономбанк”.

Про позови “Одеської залізниці”, “Укртранснафти”, ОТП Банку до ДФС щодо переплати з податку на прибуток - тут, тут, тут.