Аятолла Алі Хаменеї: війни Ірану та США не буде

Все про економіку та фінанси

Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що Іран не прагне до військового протистояння з США, передає агентство Fars, констатує РБК.

«Війни не буде, іранський народ вибрав шлях опору Америці, і цей опір змусить її відступити», - сказав аятолла. Він підкреслив, що опір не носить військовий характер: збройного зіткнення не хоче жодна зі сторін.

«Це зіткнення волі Ірану і США, і наша воля сильніша, тому що на додаток до неї ми віримо в Бога», - додав Хаменеї.

Разом з цим він сказав, що переговорів з США з ядерної та ракетних програм Ірану не буде.

Заяви Хаменеї прозвучали на тлі того, як в Перську затоку рухається ударна група ВМС США на чолі з авіаносцем "Авраам Лінкольн". Влада США заявила, що це є сигналом Ірану.

У складі групи слідував фрегат Іспанії, але Мадрид вирішив, що він не буде входити в Перську затоку. В Іспанії заявили, що політики в такому рішенні немає.

У 2015 році Іран, США, Росія, Китай, Франція, Великобританія, Німеччина і ЄС підписали Спільний всеосяжний план дій щодо ядерної програми Ірану. Документ передбачав, що Тегеран позбавляється від більшої частини запасів збагаченого урану, допускає інспекторів МАГАТЕ на всі свої об`єкти і йде на інші поступки в обмін на зняття з країни санкцій. Іран міг збагачувати уран до рівня не більше 3,67%, для використання в сфері мирного атома.

8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що США виходять з цієї угоди і відновлюють дію санкцій. Інші країни заявили про прихильність угодою.

Через рік Тегеран заявив, що відмовляється виконувати частину взятих на себе зобов`язань, пояснивши це необхідністю компенсувати збитки від санкцій США.