ВР втретє відстрочила штрафи для "євробляхерів"

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада відстрочила на три місяці введення штрафів за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України. За прийняття законопроекту №1030, який президент Володимир Зеленський визначив як невідкладний, проголосували 284 народних депутата, пише Liga.net.

Закон передбачає відстрочку штрафів за нерозмитнені "евробляхі" ще на 90 днів, тобто збільшення пільгового періоду з 270 до 360 днів.

Також закон передбачає продовження на 90 днів дію передбачених пунктами 92 і 93 розділу ХХ Митного кодексу спрощених умов оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією, ввезених в Україну в період з 1 січня 2015 року до дня вступу в силу закону №2612-VIII.

Пільговий період для розмитнення "евроблях" закінчився 22 серпня. З тих пір водіїв, які ввезли машини в Україну і порушили термін перебування таких авто в режимі транзиту, почали штрафувати.

У разі перевищення терміну доставки авто до кордону на 20-30 діб передбачений штраф у розмірі 85 000 грн.

Якщо термін перевищено більш ніж на 30 діб, то розмір штрафу сягає 170 000 долл або авто конфіскують.

Передбачена також відповідальність за передачу "евробляхі" у володіння або розпорядження іншій особі, а також її використання в комерційних цілях. При такому порушенні доведеться заплатити штраф в 34 000 грн.