Верховна Рада прийняла закон про "спліт"

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в першому читанні та в цілому законопроект №1069-2, який передбачає ліквідацію Нацкомфінпослуг та розподіл її повноважень між НБУ та Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку.

Зокрема, НБУ стане регулятором страхових, лізингових, фінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів та бюро кредитних історій, а НКЦПФР регулюватиме недержавні пенсійні фонди та фонди фінансування будівництва.

Як констатує Нацбанк, закон передбачає перехідний період, упродовж якого відбуватиметься передача функцій від Нацкомфінпослуг до НБУ та НКЦПФР. Триватиме він до 01 липня 2020 року.

"До 30 червня включно регулюванням ринку, як і раніше, займатиметься Нацкомфінпослуг. Уже з 1 липня 2020 року ця функцію виконуватиме Національний банк", - уточнив НБУ.

"Ми плануємо суттєво спростити ліцензування нових небанківських фінансових установ. При цьому переліцензування діючих гравців цього ринку не планується", - додала перший заступник глави Нацбанку Катерина Рожкова.

Автори законопроекту №1069-2 - Олександр Дубінський і Данило Гетманцев.

Нагадаємо, що прийняття закону про “спліт” - одна з вимог поки що чинної програми співпраці між Україною та МВФ.

07.07.2016 Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг». Однак зрештою в цілому цей документ так і не був проголосований парламентом минулого скликання.