Венедіктова відмовила НАБУ у поновленні справи "Роттердам+"

Все про економіку та фінанси

Генпрокурор Ірина Венедіктова відмовилась задовольнити скаргу детективів Національного антикорупційного бюро і скасувати постанову про закриття справи "Роттердам+", пише "Економічна правда" з посиланням на інформацію "Центру протидії корупції".

Як зазначається, в четвер в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду відбулось чергове засідання щодо відновлення справи Роттердам+ за скаргою ЦПК. На ньому з`ясувалось, що генпрокурорка Венедіктова відмовила детективам НАБУ у задоволенні скарги на постанову про закриття справи. Також стало відомо, чому вона це зробила. Підстава для відмови - відсутність матеріалів кримінального провадження.

15 жовтня суд перейшов до дослідження першої експертизи, яка проводилася СБУ і встановила збитки майже на 19 млрд грн. Саме після цієї експертизи були пред`явлені підозри у справі.

Прокурор САП Віталій Пономаренко підтвердив, що згадана експертиза є належним і допустимим доказом і вона дійсно встановила наявність потенційних збитків, але це не завадило йому ухвалити постанову про закриття справи.

Наступне засідання відбудеться 27 жовтня.

Раніше Вищий антикорупційний суд відмовив екс-нардепу Чумаку у задоволенні скарги на постанову прокурора САП Пономаренка про закриття провадження у справі Роттердам +.

У серпні прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко, який керує справою з боку САП, вніс постанову про закриття справи Роттердам+.