ВЕБ каже, що Стокгольмський арбітраж заборонив примусовий продаж Промінвестбанку

Все про економіку та фінанси

Російська держкорпорація "Внєшекономбанк" (ВЕБ.РФ), якій належить Промінвестбанк, заявила, що Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма в рамках позову ВЕБ.РФ заборонив Україні продавати акції Промінвестбанку (ПІБ), пише "Інтерфакс-Україна".

"Англійський юрист задовольнив усі вимоги ВЕБ, заборонив Україні продавати акції ПІБ, а також зобов`язав Україну відшкодувати ВЕБ арбітражні витрати", - зазначив представник ВЕБа.

Рішення ухвалив юрист Джо Тіредо. Це співкерівник практики міжнародного арбітражу фірми Garrigues.

Акції українських "дочок" російських банків, включно з ПІБ, були заарештовані минулого року за рішенням українського суду у зв`язку із заявою про забезпечення позову низки пов`язаних із бізнесменом Ігорем Коломойським компаній, що мали активи в Криму.

У червні ВЕБ повідомив, що подав до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма позов до України через порушення нею положень міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій із РФ 1998 року. Тоді ж стало відомо, що державний виконавець виставив на продаж на біржі ПФТС 99,8% акцій ПІБ зі стартовою ціною $20,6 млн, а аукціон призначено на 28 серпня.

Інтерес до купівлі ПІБ виявляли кілька компаній - ТОВ "ФК "Женева" і "Європейське ощадне товариство" (обидва - Київ), пов`язані з інвестиційним бутиком Investohills екс-глави українського Альфа-Банку Андрія Волкова, а також ТОВ "Кредитна установа "Інвестиційна" Олександра Зінов`єва.

Як повідомила біржа ПФТС, жодної заявки на запланований на 28 серпня аукціон так і не було подано.