Валютні резерви НБУ в травні зменшилися на 1,3%

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, в травні його валютні резерви зменшилися на 1,3% до 25,37 млрд дол, "втім залишаються на рівні, близькому до показників початку року".

Як зазначається, зниження резервів упродовж минулого місяця пов’язане насамперед із погашенням значної частини цьогорічних зобов’язань за державним боргом.

Загалом динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники:

1. Операції уряду з управління держборгом. На обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті загалом було спрямовано 1476,1 млн дол. США (в еквіваленті). З цієї суми 1009,2 млн дол. США сплачено за облігаціями зовнішньої державної позики (ОЗДП), 337,7 млн дол. США – за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованими у валюті, 60 млн дол. США – за зобов’язаннями перед МВФ, решта коштів – за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами.

Ці витрати з резервів були частково компенсовані новими надходженнями на користь уряду у розмірі 418,8 млн дол. США, зокрема за рахунок розміщення валютних ОВДП на 368,8 млн. дол. США.

2. Операції НБУ на міжбанківському валютному ринку. Пропозиція валюти з боку бізнесу продовжувала перевищувати попит, тож викупив 660,6 млн дол. США. Інтервенції з продажу валюти не проводились.

3. Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на 73,4 млн дол. США (в еквіваленті).

"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,4 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку", - резюмує НБУ.