Валютні резерви НБУ в серпні дещо зросли - до $22 млрд

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, на 1 вересня його валютні резерви становили 22 млрд дол (на 1 серпня - 21,84 млрд дол).

Як констатує Нацбанк, за місяць вони майже не змінилися завдяки тому, що чиста купівля валюти на міжбанку компенсувала витрати на погашення і обслуговування державного боргу.

НБУ зауважує, що загалом динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники:

1. Сприятлива ситуація на валютному ринку, що зберігалася, внаслідок позитивної цінової кон’юнктури для українського експорту, високого врожаю зернових та помірних обсягів імпорту попри послаблення припливу іноземних інвестицій в державні цінні папери. Ці фактори зумовили перевищення пропозиції валюти над попитом і дали Національному банку змогу поповнити міжнародні резерви на 299,4 млн дол.

2. Операції з управління держборгом. Загалом за минулий місяць уряд і НБУ сплатили за обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті 257,5 млн дол. Із цієї суми 89,7 млн дол було сплачено за зобов’язаннями перед МВФ, 33,7 млн дол спрямовано на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП) та 23,0 млн дол – на обслуговування ОВДП, решта коштів – на виконання інших зобов’язань перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями.

3. Переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їхня вартість збільшилася на 132,9 млн дол.

“Станом на 01 вересня 2019 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,5 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку”, - резюмує НБУ.