Валютні резерви НБУ в лютому знизилися на 1% - до $28,5 млрд

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, на 1 березня його валютні резерви становили 28,54 млрд дол. У лютому вони зменшилися на 1% - "з огляду на погашення зовнішніх і внутрішніх зобов`язань держави, що були частково компенсовані за рахунок валютних надходжень на користь уряду та інтервенцій Національного банку на валютному ринку", констатує Нацбанк.

НБУ уточнює, що загалом динаміку резервів упродовж лютого визначали такі чинники:

1. Операції з управління державним боргом.

Валютні надходження на користь уряду від розміщення внутрішніх державних облігацій (ОВДП) у лютому становили 456,7 млн дол. Водночас загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті складав 633,9 млн дол (в еквіваленті). З цієї суми 489,2 млн дол були спрямовані на обслуговування та погашення ОВДП, 33,7 млн дол – на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП), решта коштів – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті. Крім того, в лютому уряд та Національного банк виплатили 213,1 млн дол (в еквіваленті) на користь МВФ.

2. Операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.

"На початку лютого пропозиція на валютному ринку переважала попит, зокрема внаслідок нарощення портфеля ОВДП нерезидентами. Це дозволило центральному банку викупити в резерви 200 млн дол. Останні два тижні лютого міжбанківський валютний ринок був збалансованим, тому НБУ не виходив на валютний ринок. Інтервенції з продажу валюти в минулому місяці не проводилися", - додає Нацбанк.

3. Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют).

У минулому місяці їх вартість зменшилася на 87,5 млн дол. США (в еквіваленті).

"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,6 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку", - резюмує НБУ.