Валютні резерви НБУ за липень зросли на $300 млн - до $28,8 млрд

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, в липні його валютні резерви зросли на 1% - до 28,8 млрд дол (в еквіваленті), що було зумовлено насамперед розміщенням урядом єврооблігацій.

Загалом динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники:

1. Операції уряду з управління держборгом. Валютні надходження на користь уряду впродовж місяця становили 1750,0 млн дол. США, у т.ч. 1128,7 млн дол. США – від розміщення облігацій зовнішньої державної позики (ОЗДП), 608,2 млн дол. США – від продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованих у валюті. Водночас на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було спрямовано 1500,3 млн дол. США (в еквіваленті). З цієї суми 767,0 млн дол. США сплачено за ОВДП, номінованими у валюті, решта коштів – за зобов’язаннями перед іноземними кредиторами;

2. Операції НБУ на міжбанківському валютному ринку. У липні попит на валюту на міжбанківському валютному ринку дещо перевищував пропозицію, тому НБУ відновив інтервенції з продажу валюти для згладжування надмірних коливань. Їх обсяг минулого місяця становив 498,7 млн дол. США. Водночас у окремі дні ситуація на валютному ринку була сприятливою, тому Нацбанк мав можливість поповнювати резерви за рахунок купівлі валюти. Загальний обсяг таких інтервенцій становив 130,0 млн дол.

3. Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на 406,3 млн дол. США (в еквіваленті).

"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,9 місяців майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку", - наголошує НБУ.