Валютні резерви НБУ в І кварталі знизилися до $27 млрд

Все про економіку та фінанси

За попередніми даними НБУ, на 1 квітня його валютні резерви становили 27,035 млрд дол, тоді як на початок березня - 28,54 млрд дол, на лютого - 28,82 млрд дол, на початок січня - 29,13 млрд дол.

(в еквіваленті). У березні вони зменшилися на 5%.

Як констатує Нацбанк, динаміку резервів упродовж березня визначали такі чинники:

1. Операції з управління державним боргом.

Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив майже 1,3 млрд дол. США (в еквіваленті). Зокрема 570,5 млн дол. США були спрямовані на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП), 325,2 млн дол. США – на обслуговування та погашення ОВДП, решта – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.

Водночас валютні надходження від розміщення внутрішніх державних облігацій (ОВДП) склали 473,7 млн дол. США. Крім того, в березні було сплачено на користь Міжнародного валютного фонду 508,2 млн дол. США (в еквіваленті).

2. Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість зменшилася на 250,3 млн дол. США (в еквіваленті).

3. Операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.

Більшу частину місяця валютний ринок був практично збалансованим. Водночас у окремі дні на ринку спостерігалася надлишкова пропозиція валюти, що дозволило Національному банку поповнити резерви на 50,5 млн дол. США.

"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,3 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку", - зауважує центробанк.