Валютні резерви НБУ в червні зросли до $28,5 млрд - це максимум з осені-2012

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, його валютні резерви в червні зросли на 12,4% - до 28,52 млрд дол. Востаннє резерви на такому рівні були восени 2012 року.

Як констатує Нацбанк, суттєве зростання резервів упродовж минулого місяця було зумовлене як надходженням першого траншу за новою програмою МВФ і пов’язаного фінансування, так і нарощенням купівлі валюти Нацбанком на міжбанківському валютному ринку.

Так, у червні Україна отримала від МВФ 2,08 млрд дол, а також пов’язане фінансування від Євросоюзу на 500 млн євро. Крім цього, уряд розмістив облігації внутрішньої держпозики (ОВДП), номіновані у валюті, на 353,3 млн євро. Водночас на обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті було спрямовано 1,2 млрд дол (з них 1,07 млрд дол сплачено за валютними ОВДП, а також 75,7 млн дол - за євробондами, решта коштів – за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами).

У червні НБУ викупив на ринку 1,16 млрд дол. Інтервенції з продажу валюти не проводились.

Переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют) збільшила резерви на 154 млн дол.

"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,8 місяців майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку", - констатує НБУ.