Валютні резерви НБУ у вересні скоротилися на $570 млн

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, на 1 жовтня 2019 року його валютні резерви становили 21,44 млрд дол, що на 2,6% менше, ніж на початок вересня. 

Як констатує Нацбанк, динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники:

1. Операції з управління державним боргом.

Загалом за минулий місяць уряд і НБУ сплатили за обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті 1,97 млрд дол. Із цієї суми 1,22 млрд дол спрямовано на обслуговування та погашення єврооблігацій, 560,9 млн дол було сплачено за зобов’язаннями перед МВФ, решту коштів – за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями. Ці витрати були частково компенсовані надходженнями від розміщення урядом облігацій внутрішньої державної позики, номінованих у валюті, на суму 546,9 млн дол.

2. Сприятлива ситуація на валютному ринку, зумовлена насамперед "двома новими фундаментальними факторами – стійким припливом коштів нерезидентів у гривневий державний борг та рекордним зростанням врожайності зернових в Україні".

Ці фактори забезпечили суттєве перевищення пропозиції валюти над попитом у вересні і дали Національному банку змогу поповнити міжнародні резерви на 930,3 млн дол. Зокрема, 650,3 млн дол. було куплено під час здійснення інтервенцій за єдиним курсом та 280,0 млн дол – з вибору найкращого курсу. Валютних інтервенцій з продажу валюти упродовж місяця Національний банк не здійснював;

3. Переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їхня вартість зменшилася на 80,8 млн дол (в еквіваленті).

"Такий обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку", - резюмує НБУ.