В Єврокомісії розчаровані результатом тристоронніх переговорів щодо газу

Все про економіку та фінанси

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович висловив розчарування четвертим раундом тристоронніх консультацій щодо газу, які відбулися на політичному рівні у понеділок. Про це він сказав на брифінгу у Брюсселі після завершення переговорів, повідомляє "Європейська правда".

За словами Шефчовича, він на всіх зустрічах з приводу поставок газу нагадує партнерам, що час спливає.

"Тому я закликав кожного за столом переговорів бути якомога конструктивнішими. На жаль, я маю сказати, що розчарований сьогоднішнім результатом, кажу про це відкрито" - заявив він.

За його словами, метою переговорів було прийти до загального розуміння ключових принципів майбутнього транзиту російського газу через Україну до ЄС, що транзит буде здійснюватися на основі європейського права.

Щодо тривалості контракту, обсягів та тарифів домовленості досягти не вдалося.

"Параметри, які я представив, були прийнятні для українських партнерів. На жаль, після тривалих дискусій і взаємних пояснень російська сторона виявилася неготовою зробити те ж саме" - заявив Шефчович.

Разом з тим він висловив сподівання, що на майбутніх зустрічах вдасться прийти до конструктиву.

"Я розчарований, але це точно не привід здаватися" - сказав Шефчович.

Він запропонував провести наступний раунд тристоронніх газових консультацій якомога швидше.

"Я запропонував можливість наступного раунду тристоронніх консультацій на рівні міністрів", - заявив віцепрезидент Єврокомісії.

За його словами, найближчим часом буде визначена конкретна дата такої зустрічі і вона має відбутися якомога швидше у листопаді.

Водночас Шефчович наголосив, що ця зустріч має бути ретельно підготовлена і мати високі шанси на успіх

Нагадаємо, під час останнього раунду тристоронніх переговорів щодо газу у вересні Україна, РФ та ЄС погодили в принципі, що майбутній контракт базуватиметься на законах і правилах ЄС.