В уряді очікують прискорення інфляції, в т.ч. внаслідок "насичення економіки грошима"

Все про економіку та фінанси

Мінекономіки констатує, що хоча в серпні споживчі ціни сезонно й далі знижувалися (дефляція становила 0,2%; у липні - 0,6%), проте в річному розрахунку зростання цін дещо прискорилося до 2,5% (2,4% у липні), “що, переважно, стало
наслідком серпневого підвищення вартості комунальних послуг (через значне подорожчання природного газу на 37,7%)”.

Водночас зростання цін із початку року становило 1,2% та було “рекордно низьким для реалій останніх років”, зауважує Мінекономіки.

Держвідомство зауважує, що наразі незважаючи на “певне пом`якшення” політики НБУ “цінова динаміка знаходиться в прогнозованому тренді (5,9% на кінець року) і відповідає загальній тенденції позитивного розвитку економіки”.

Цитата з огляду Мінекономіки:

“У подальшому варто очікувати, що процес поступового насичення економіки грошима з метою її пожвавлення, очевидно, сформує більш вагомий тиск на цінову динаміку в результаті накопичувального ефекту, який, швидше за все, суттєво проявиться лише на початку наступного року.

<...> Знецінення гривні (за липень-серпень ц.р. девальвація гривні до долара США становила 3%, зокрема за серпень – 0,8%) сприяло зростанню споживчих цін. Так, у серпні за розрахунками Мінекономіки ціни, переважно, на імпортні товари зросли на 1,8% (у річному розрахунку – на 1,1%).

<...> У серпні 2020 року облікова ставка НБУ зберігалася на рівні 6% річних. Водночас за вісім місяців 2020 року зростання пропозиції коштів в економіці становило 16,6% (за аналогічний період 2019 року – лише 2%). Зазначені монетарні умови ще не мали помітного впливу на динаміку споживчих цін. Втім, можна очікувати, що впродовж найближчих місяців їхній вплив уже буде відчутним”.