В США офіційно оголосили про рецесію в економіці

Все про економіку та фінанси

Економіка США завершила свій найтриваліший в історії період зростання в лютому і вступила в рецесію в результаті пандемії коронавіруса, повідомила дослідницька група з питань приватної економіки, яка виступає як арбітр, що відстежує економічний цикл США, пише Reuters.

Комітет з визначення дат початку і кінця економічного циклу Національного бюро економічних досліджень повідомив, що його члени "дійшли висновку, що безпрецедентні масштаби спаду зайнятості і виробництва, а також його широке охоплення у всій економіці, дають підстави назвати цей епізод рецесією, навіть якщо він виявиться коротшим, ніж попередні економічні спади".

Комітет, як правило, перш ніж оголосити про рецесію, очікував, щоб упевнитися в цьому. Коли економіка США почала зниження в кінці 2007 року, наприклад, група оголосила про спад через рік.

"При прийнятті рішення про те, чи слід визначати рецесію, комітет бере до уваги глибину спаду, його тривалість, а також те, наскільки знизилася економічна активність в цілому, - йдеться в заяві комітету. - Комітет визнає, що пандемія і відповідні заходи... привели до спаду, який за своїми характеристиками і динамікою відрізнявся від попередніх спадів".

Упродовж перших трьох місяців року валовий внутрішній продукт США знизився на 4,8% в річному численні. Очікується, що дані за період з квітня по червень покажуть ще більш сильне падіння в річному численні - можливо, на 20% і більше. Рівень безробіття зріс з рекордно низького рівня в 3,5% в лютому, досягнувши 14,7% в квітні і 13,3% в травні.

Але зростання цілком може почати відновлення, можливо, зробивши поточний спад не тільки одним з найбільш різких, а й одним з найкоротших за всю історію.

Економісти очікують, що зростання відновиться цього літа і, швидше за все, продовжиться, якщо вірус відступить назавжди.

На цьому тижні Федеральна резервна система США проведе засідання, і чиновники дадуть нові економічні прогнози, які проллють світло на те, як швидко вони очікують економічного відновлення.