В ОРДЛО – хвиля страйків: окупанти блокують зв`язок

Все про економіку та фінанси

Вже тиждень, з 5 червня, на окупованих територіях Донбасу тривають кілька протестів гірників різних шахт, але, щоб не допустити розповсюдження інформації про страйк, бойовики блокують мобільний зв`язок і роботу соціальних мереж. Про це йдеться в звіті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, пише dt.ua.

Зокрема, зазначається, що страйк 5 червня розпочали працівники шахти "Комсомольська" в Антрациті, де понад 120 гірників відмовилися підійматися на поверхню до тих пір, поки їм не погасять борги по зарплаті за останні три місяці.

Ситуація ускладнена тим, що російська окупаційна влада проводить "реорганізацію" вугільних підприємств, яка призводить до скорочення робочих місць.

"Водночас після "реорганізації" борги по зарплатах намагаються формально залишити на старих юридичних осіб, позбавляючи шахтарів зароблених грошей", – пояснили в міністерстві.

Також бойовики спробували ізолювати мітингувальників і оголосили 7 червня карантин у районі, заблокувавши під`їзди до шахти. Були зафіксовані спроби заблокувати в зазначеному районі роботу соціальних мереж та мобільного зв`язку. Однак інформація про страйк розповсюдилась.

Далі страйк підтримали працівники шахти "Білоріченська". Щоб не допустити розвитку подій, адміністрація ввела штрафи за запізнення на роботу, а потенційним учасникам акції протесту пригрозили скоротити зарплату.

Одночасно з шахтарями за борги по зарплаті оголосили страйк працівники двох цехів Алчевського металургійного комбінату. Особи, які зараз контролюють АМК, були змушені піти на поступки для зниження протестних настроїв.

"Є всі підстави вважати, що спровокована діями Росії ситуація в економіці в ОРДЛО буде погіршуватися і викличе нові протести", – вважають у міністерстві.

При цьому сотня шахтарів "Комсомольської" досі залишаються під землею, цей факт ЗМІ бойовиків ігнорують. За наявною інформацією міністерства, кількох активних прихильників страйкарів були викрадені підконтрольними Росії бойовиками.

Також в МінТОТ повідомили про пропагандистської кампанії до "Дня Росії" 12 червня. Зокрема, на балконах приватних будинків в окупованих регіонах примусово розвісили російські прапори.

Повідомляється, що через спробу зняти з балкона своєї квартири прапор, бойовики викрали мешканку Іспанії Євгенію Йепес-Веньесу.

У міністерстві додали, що окупанти відмовляються приділяти увагу цьому інциденту і заблокували його розгляд на засіданні ТКГ.

10 червня в Донбасі почали працювати українські контрольно-пропускні пункти через лінію розмежування. Однак бойовики підконтрольних Росії незаконних збройних формувань "ДНР" і "ЛНР" не пропускали людей на окуповану територію.

Напередодні окупаційна адміністрація "ЛНР" відмовилася відкривати "блокпости" зі свого боку. Так звана "офіційна представниця ОРДЛО" у Тристоронній контактної групи Ольга Кобцева заявила про те, що КПВВ нібито запрацює тільки після узгодження всіх вимог (по профілактиці коронавірусу) з українською стороною".