В Мінсоцполітики розповіли, хто з травня-2020 буде отримувати менше субсидій

Все про економіку та фінанси

Із 1 травня 2020 року діятиме новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг для субсидіантів. Зміни торкнуться 150 тис. домогосподарств, повідомив заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко, пише "Ліга:Закон".

«Близько 150 тисяч домогосподарств, на яких буде мати вплив відповідне коригування формули з травня наступного року. Частина цих домогосподарств отримають збільшення відсотку платежу. Наприклад, якщо таке домогосподарство при доході в 5 тис. грн на особу платило 20,5% обов`язкового платежу за комунальні послуги, то вони будуть платити 26%. Якщо ми говоримо про домогосподарство, яке отримувало доходи на рівні 1600 грн на особу, то в поточному режимі вони платять 6,5%, що становить 103 грн. Після змін вони будуть платити 8,5% , що становитиме 138 грн. Ті домогосподарства, які мають менші доходів, більше захищені», - сказав заступник міністра.

Він зазначив, що збільшення обов`язкового платежу при отриманні субсидії торкнеться лише 4% отримувачів субсидій. Решта категорій отримувачів, які мають дохід на рівні прожиткового мінімуму, а таких 90%, не відчують змін.

За його словами, на наступний рік в проекті бюджету на Програму субсидій закладено 47,6 млрд грн, що співставно з сумою на ці цілі на 2019 рік.