В Аргентині ввели ліміт для фізосіб на купівлю валюти - $200 на місяць

Все про економіку та фінанси

Аргентина посилила валютний контроль після перемоги на президентських виборах опозиційного кандидата Альберто Фернандеса. Центробанк країни повідомив про введення обмеження на покупку доларів США фізособами на рівні $200 в місяць. Раніше покупки американської валюти громадянами країни були обмежені рівнем $10 тис. на місяць, пише "Інтерфакс-Україна".

Як повідомлялося, лівоцентрист Альберто Фернандес здобув перемогу на президентських виборах в Аргентині, що означає повернення до влади популістської Пероністської партії, яка з невеликою перервою правила в країні всі останні 30 років.

Згідно з попередніми результатами, 60-річний Фернандес набрав 48% голосів, чинний президент Маурісіо Макрі, який представляє консерваторів - 40,5%. Макрі визнав свою поразку.

Рішення про посилення валютного контролю покликане захистити валютні резерви країни в період переходу влади, однак це несе в собі ризик різкого стрибка курсу долара щодо аргентинського песо на чорному ринку, попереджають експерти.

Минулого тижня аргентинці різко збільшили покупки доларів і виведення коштів з банківських депозитів, побоюючись посилення контролю за рухом іноземної валюти після виборів, пише агентство Bloomberg.

"Жорсткість валютного контролю в Аргентині навряд чи знизить тиск на песо, який, ймовірно, продовжить падати, - зазначає економіст з ринків Dai-ichi Life Research Institute в Токіо Тору Нісіхама. - Побоювання, пов`язані з можливістю дефолту в країні і погіршення бюджетних показників Аргентини, зберігаються ".

На початку вересня цього року Макрі був змушений ввести обмеження на рухи капіталу, щоб запобігти виснаженню валютних резервів в умовах кризи, що спровокувала відтік капіталу і різкі коливання фінансових ринків. Криза пішла за минулими в серпні праймеріз, перемогу в яких здобув Фернандес.

Із 2 вересня Центробанк обмежив продаж доларів громадянам і грошові перекази, сумою в $10 тис., а також повідомив, що банкам і компаніям буде потрібний дозвіл ЦБ для покупки доларів на валютному ринку. Крім того, ЦБ зажадав від експортерів репатріювати всю виручку в іноземній валюті, що отримується від закордоннихпродажів, причому протягом 5 днів.

Незважаючи на ці заходи, валютні резерви Аргентини продовжили скорочуватися і наразі складають близько $43,5 млрд.