Уряд зобов`язав "Нафтогаз" постачати газ для ТЕС Ахметова дешевше, ніж для населення

Все про економіку та фінанси

Кабмін за пропозицією Міненерго вирішив покласти на НАК "Нафтогаз України" публічні спеціальні зобов`язання з постачання газу на Луганську ТЕС ("ДТЕК Східенерго") за зниженою ціною, заявив прем`єр-міністр Володимир Гройсман, пише "БізнесЦензор".

У ході засідання уряду повідомив представник президента в Кабміні Андрій Геру повідомив, що проектом постанови запропоновано зобов`язати "Нафтогаз" продавати для потреб Луганської ТЕС газ за ціною в два рази нижче ринкової. Герус підкреслив, що Луганська ТЕС належить приватному енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова, який отримує прибуток від роботи інших своїх станцій і високу ціну вугілля, яка раніше закладалася в тариф. Представник президента також назвав вирішенням питання проведення переговорів про відновлення поставок вугілля на Луганську ТЕС.

"На сьогоднішній день там електроенергія виробляється з газу і все працює... Там у них тимчасово виникають збитки, але держава не повинна діяти так, що відбувається приватизація прибутку і націоналізація збитків. Це їх комерційні ризики", - сказав Герус.

У свою чергу міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик нагадав, що Росія заблокувала поставки вугілля з російських шахт ДТЕК на Луганську ТЕС і неприйняття рішення про зниження цін на газ для цього підприємства ставить під загрозу електропостачання в Луганській області.

В результаті прем`єр-міністр Володимир Гройсман підтримав зниження цін на газ для Луганської ТЕС.

"Там є друге джерело електроенергії, це газ. Якщо газ дати за комерційною ціною на виробництво електроенергії, для луганчан потрібно підняти ціни на електроенергію... Тому як резервне джерело палива держава в надзвичайному режимі може вирішити це питання... І хто володіє цим питанням мене взагалі не цікавить", - сказав прем`єр.

Гройсман додав, що відповідна постанова приймається на сьогоднішньому засіданні Кабміну, пообіцявши розглянути можливі зміни в документ, в разі необхідності, на наступному засіданні.

Як уточнив Андрій Герус після засідання Кабміну, в результаті ціна на газ для приватної ТЕС буде значно менша за ціну для населення.

"Сьогодні Кабмін зобов`язав нашу з вами, тобто державну, компанію НАК "Нафтогаз України" продавати газ на "ДТЕК Східенерго" за ціною 2895 грн за тис. куб. м. Тобто тепер компанія, що належить Ахметову, буде купувати газ у держкомпанії приблизно на 40% дешевше, ніж зараз ціна газу для населення", - написав Герус на своїй сторінці в мережі Facebook.

"Таке право пільгової ціни, за допомогою спеціального рішення Кабміну, отримав тільки ДТЕК, що належить пану Ахметову. По-моєму, це безпрецедентне рішення - вперше за всю історію Нафтогаз зобов`язали продавати газ по спецціною приватній компанії (яка не виробляє тепло)", - додав представник президента.