Уряд затвердив правила продажу митного конфіскату

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів підтримав розроблену Міністерством фінансів спільно з Державною фіскальною службою (Державною митною службою) постанову «Про затвердження порядку реалізації товарів на митних аукціонах, редукціонах та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Зокрема, у постанові йдеться про затвердження нового порядку реалізації товарів на митних аукціонах та редукціонах. Постанову № 607 та інші постанови, якими до неї вносилися зміни, визнано такими, що втратили чинність.

"Новий порядок запроваджує сучасні технології реалізації товарів, що перейшли у власність держави за порушення законодавства з питань митної справи, на митних аукціонах, редукціонах шляхом використання електронної торгової системи", - констатує Міністерство фінансів.

Як зазначається, відповідальним за забезпечення функціонування електронної торгової системи постановою передбачено визначити ДП «Прозорро.продажі».

При цьому порядком передбачено процедури підготовки та проведення митних аукціонів та редукціонів, визначення переможця та оформлення результатів таких торгів, тощо.

"Реалізація положень постанови дозволить підвищити відкритість та прозорість продажу товарів, що перейшли у власність держави за порушення законодавства з питань митної справи. Це сприятиме залученню ширшого кола потенційних покупців, а отже, і збільшенню обсягів надходжень до державного бюджету за рахунок коштів від реалізації товарів", - резюмує Мінфін.

Державна митна служба наголошує, що товари, що не пройшли митний контроль, продаватимуться через ProZorro.Продажі. Йдеться про 

- товари, що зберігаються на складах митниць, за якими власник не звернувся до закінчення строків зберігання;

- товари, які були виявлені під час здійснення митного контролю в зонах митного контролю, і власник яких невідомий;

- товари, поміщені у режим відмови на користь держави;

- товари, що швидко псуються та мають обмежений строк зберігання.

Як зазначається, на 1 січня 2019 року на складах митниці зберігалися товари на суму близько 840 млн грн.