Уряд вніс у ВР законопроект про легалізацію азартних ігор

Все про економіку та фінанси

Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект №2285 про державне регулювання діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.

Уряд пропонує встановити

- обмеження кількості ліцензій, гральних закладів та грального обладнання;

- вимогу щодо розміщення гральних закладів винятково на території готелів (класу 3-5 зірки - для залів гральних автоматів і класу 5 зірок - для казино);

- обов`язкову верифікацію гравців при прийомі ставок/виплати виграшів та реєстрацію виграшів у «Системі онлайн-моніторингу», яка адмініструється податковою службою;

- обов`язкову сертифікацію грального обладнання для проведення азартних ігор за міжнародними стандартами;

- посилення фінансової і кримінальної відповідальності за діяльність у сфері азартних ігор без ліцензії;
обов`язковість цільового спрямування платежів за ліцензії в сфері азартних ігор на розвиток спорту, медицини та культури в Україні.

"Прийняття законопроекту врегулює проблему поширення нелегального грального бізнесу, обмежить поширення ігроманії. Легалізація грального бізнесу також дозволить бюджету отримати до 5 мільярдів гривень, проте остаточні цифри очікуваних надходжень до бюджету залежатимуть від того, у якій редакції депутати приймуть закон", - зауважує Кабмін.

Нагадаємо, з 2009 року діє Закон України «Про заборону грального бізнесу в Україні». Але результати цієї заборони призвели до того, що азартні ігри проводяться в тіні, а їхні організатори отримують надприбуток; відсутні надходження до державного бюджету у вигляді податків і зборів від грального бізнесу. Окремою, але не єдиною проблемою стало втягування в гральний бізнес неповнолітніх.