Уряд вніс у ВР законопроект про держгарантії по кредитам малого і середнього на 5 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект №3659 про внесення змін у держбюджет, якими пропонується надати держгарантії як забезпечення зобов’язань за кредитами ПрАТ «Укргідроенерго», звільнивши при цьому товариство від зобов’язання надавати забезпечення виконання зобов’язань за держгарантіями та сплачувати до держбюджету плату за їх надання за наявності відповідного рішення уряду.

Як зауважують в уряді, це дозволить «Укргідроенерго» продовжити роботу із залучення іноземних інвестицій реалізації інвестиційних проектів «Будівництво Канівської ГАЕС» та «Будівництво третьої черги Дністровської ГАЕС».

Крім того, законопроектом передбачається надання держгарантій на портфельній основі у сумі до 5 млрд грн за рішенням Кабміну в забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за портфелем запозичень суб`єктів господарювання – резидентів України перед банками-кредиторами. За надання державних гарантій на портфельній основі кредитори, у забезпечення зобов’язань перед якими надаються такі гарантії, мають вносити плату до держбюджету в розмірі, визначеному Кабміном.

“Законопроект спрямовано на забезпечення можливості доступу до кредитних ресурсів суб’єктам господарювання мікро, малого та середнього сектору економіки – резидентам України шляхом часткового гарантування державою боргових зобов’язань за портфелем кредитів банків-кредиторів, наданих таким суб’єктам господарювання у розмірі, що не перевищує  80 відсотків загальної суми таких боргових зобов’язань за портфелем кредитів та 80 відсотків за кожним окремим кредитом”, - йдеться в пояснювальній записці.