Уряд визначив основні напрямки діяльності Укрексімбанку на 2021-2024 роки

Все про економіку та фінанси

Кабмін повідомив, що підтримав запропонований Мінфіном проект розпорядження «Про схвалення основних напрямів діяльності акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» на 2020-2024 роки».

Як зазначається, засадами стратегічного реформування державного банківського сектору, що схвалені Урядом 02 вересня 2020 року, визначено бізнес-моделі окремо по кожному банку державного сектору.

Передбачено, що Укрексімбанк - це переважно корпоративний банк, орієнтований на фінансування експортно-імпортних операцій з частковою присутністю в роздрібному секторі.

"Основні напрями діяльності Укрексімбанку на 2020 – 2024 роки передбачають, що місія банку буде полягати у створенні та розбудові доступної інфраструктури кредитних інструментів, адаптованої з урахуванням специфіки експортної та експортно-орієнтованої діяльності, заради підвищення конкурентоспроможності українського бізнесу на світових ринках.

Така модель забезпечить його належне функціонування та буде сприяти ефективному управлінню державним банком, захисту прав вкладників, кредиторів, держави як акціонера та стане підґрунтям для розробки стратегії його подальшого розвитку", - йдеться в повідомленні уряду.

Раніше Кабмін констатував, що держава прагне знайти міноритарного інвестора для Укрексімбанку на 5-річному горизонті “з потенційною приватизацією в довгостроковій перспективі” (цитата).

Укрексімбанк оцінював свою потребу в докапіталізації на 10 млрд грн.

Меморандум України та МВФ передбачає можливість випуску Мінфіном ОВДП на 20 млрд грн для підтримки банків і ФГВФО.

В урядовому проекті держбюджету на 2021 рік передбачено право Міністерства фінансів випускати ОВДП для докапіталізації банків.

Згідно з планами Кабміну, держбанки до грудня проведуть стрес-тест для визначення потенційної потреби в капіталі через кризу, спричинену пандемією COVID-19.