Уряд віддав "Нафтогазу" без конкурсу всі родовища на шельфі Чорного моря

Все про економіку та фінанси

Кабмін погодився на передачу для "Нафтогазу" без проведення аукціону дозволу на видобуток газу на шельфі України строком на 30 років. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 25 листопада, пише "БізнесЦензор".

За словами міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Романа Абрамовського, до розробки родовищ держкомпанія зможе приступити відразу після прийняття акта та проходження відповідних процедур.

Водночас Р. Абрамовський припустив, що в майбутньому "Нафтогаз" залучить до розробки зазначених родовищ приватні компанії. 

У свою чергу міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що утримається від голосування за цей проект постанови, оскільки його прийняття призведе до недонадходження коштів до держбюджету від збору за продаж спецдозволів.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, прогнозні й перспективні ресурси шельфу в західній частині Чорного моря, за різними оцінками, становлять 1-2 трлн кубометрів газу і більше 1 трильйона тонн нафти з газовим конденсатом, з можливістю щорічно видобувати близько 10 млрд кубометрів газу.

Як повідомлялося, Кабмін у вересні 2019 року скасував постанову про підсумки конкурсу на умовах угоди про розподіл продукції (УРП) по шельфовій ділянці "Дельфін". Його переможцем було визнано компанію Trident Black Sea.

Заявки на участь подали чотири компанії: американська Trident Acquisitions Corp, американська Frontera Resources Corporation, якій належить ініціатива про розробку ділянки "Дельфін" по СРП, підконтрольне Державній нафтовій компанії Азербайджанської республіки (SOCAR) Caspian Drilling International Ltd. і одна з найбільших приватних газодобувних компаній в Україні "Укрнафтобуріння".

У грудні того ж року глава Державної служби геології і надр Роман Опімах анонсував, що новий конкурс на видобуток углеводороводов на шельфі Чорного моря може бути оголошений в березні 2020 року.

На початку 2020 року президент Володимир Зеленський закликав американський бізнес взяти участь в конкурсі на розробку шельфу Чорного моря.