Уряд розширив держпідтримку аграріїв на 2021 рік

Все про економіку та фінанси

Мінекономіки повідомляє, що 7 квітня Кабмін прийняв постанову яка розширює держпідтримку сільгоспвиробників на 2021 рік, доповнивши її шістьма новими програмами. Таке рішення прийнято в рамках реалізації Закону України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки аграріїв.

«У тісному діалозі з аграрними асоціаціями та бізнесом ми напрацювали нові механізми підтримки, які допоможуть вирішувати актуальні проблеми аграріїв. Це такі як, наприклад, посуха, високі ризики, низька оборотність коштів, низька рентабельність вирощування певних культур. Нові програми дозволять забезпечити стабільність діяльності аграріїв та збільшення виробництва. Це, в свою чергу, покращить продовольчу безпеку держави та доступність товарів для кінцевого споживача», - прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Серед нових програм підтримки АПК:

· державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції;

· відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

· державна підтримка сільгоспвиробників, які використовують меліоровані землі;

· державна підтримка виробників органічної сільськогосподарської продукції;

· державна підтримка виробників картоплі;

· державна підтримка сільгоспвиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь (гречка).

«Держава компенсує аграріям втрати, які вони понесли минулого року внаслідок надзвичайних погодних умов. Також для подальшого убезпечення виробників від можливих фінансових втрат ми запроваджуємо агрострахування. Плюс додаємо програми, які направлені на посилення галузевого виробництва, зокрема, гречки та картоплі, для насичення внутрішнього ринку продукцією власного виробництва та стабілізації цінової ситуації в країні», - додав Ігор Петрашко. 

Нардеп Олексый Гончаренко повідомив у своєму Телеграмі, що Кабмін планує спрямувати на підтримку сільгоспвиробників додаткові 500 млн грн, пише РБК-Україна.

Як зазначається, зокрема, на держпідтримку страхування с/г продукції піде 50 млн грн; на відшкодування втрат від пошкодження посівів с/г культур внаслідок надзвичайних ситуацій - 240 млн грн.

Крім того, кошти направлять на державну підтримку:

- с/г виробників, які використовують меліоровані землі - 50 млн грн;
- виробників органічної с/г продукції - 50 млн грн;
- галузі картоплярства - 60 млн грн.

Також на субсидії з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь піде 50 млн грн. Планується виплачувати 3500 грн дотації на 1 га посіву гречки.