Уряд пропонує Верховній Раді дати "Укрзалізниці" відстрочку на виплату дивідендів

Все про економіку та фінанси

Міністерство інфраструктури повідомило, що 8 липня уряд схвалив законопроект щодо надання "Укрзалізниці" відстрочки з виплати дивідендів до держбюджету за 2018-2019 роки.

“Із 18 березня цього року були тимчасово зупинені пасажирські перевезення, що очікувано негативно позначилося на чистому прибутку Укрзалізниці. При цьому, компанія мусила повернути пасажирам значні суми коштів за квитки, що були придбані раніше. До 12% скоротилися і обсяги вантажних перевезень через зниження об’ємів виробництва всередині країни та припинення роботи окремих підприємств-вантажовідправників. Девальвація курсу гривні в І-му кварталі також негативно зобразиться на прибутках УЗ”, - прокоментував глава Мінінфраструктури Владислав Криклій.

Як зазначається, відповідно до прийнятого рішення про нарахування дивідендів, Укрзалізниця додатково спрямує 60% чистого прибутку за результатами діяльності за 2018 рік в розмірі 206,2 млн грн на виплату дивідендів до державного бюджету у строк не пізніше 31 грудня 2020 року. На суму таких коштів, сплачених вчасно, не нараховуватиметься пеня. 

Раніше повідомлялося, що загальна відстрочка платежів Укрзалізниці по дивідендам може скласти 750 млн грн.