ФГВФО зможе укладати мирові угоди з власниками банків-банкрутів, - законопроект уряду

Все про економіку та фінанси

11 грудня Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект №2571 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань функціонування банківської системи”.

Офіційний текст документу поки що не оприлюднений. Водночас у версії цього законопроекту, опублікованій “Економічною правдою”, серед іншого передбачено надання права для виконавчої дирекції Фонду гарантування укладати мирову угоду з пов’язаними особами збанкрутілих банків - "зокрема, шляхом зменшення позовних вимог до них, продажу без проведення відкритих торгів (акціону) прав вимог банку до пов`язаних з банком боржників із затвердженням такої мирової угоди судом".

"Рішення про укладення мирової угоди має прийматися з урахуванням висновку аудиторської фірми, залученою Фондом для здійснення оцінки спроможності таких осіб забезпечити своєчасне та в повному обсязі виконання взятих на себе зобов`язань по мировій угоді та визначення строку виконання цих зобов`язань", - йдеться в законопроекті.

Також передбачається, що ФГВФО під час ліквідації банку має право здійснювати реструктуризацію заборгованості позичальника фінустанови, у т.ч.

- шляхом зміни строку користування активом (у т.ч. на строк, що перевищує строк ліквідації банку);
- прощення частини боргу;
- зміни процентної ставки за кредитом;
- зміни виду забезпечення;
- незастосування штрафних санкцій, пені, неустойки.