Кабмін планує ліквідацію податкової міліції та створення нового органу до кінця року

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів затвердив план пріоритетних дій уряду на 2020 рік, який включає в т.ч. вжиття заходів для завершення ліквідації ДФС до кінця жовтня. Для цього Кабмін має прийняти відповідні акти.

Як зазначається, такий крок обгрунтовується, зокрема, виконанням зобов`язань України в рамках кредитної угоди з Євросоюзом щодо макрофінансової допомоги.

Серед очікуваних результатів вказано "завершення реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику; підвищення ефективності протидії податковим та митним правопорушенням; підвищення організаційної спроможності ДПС".

Також Кабмін планує забезпечити створення та початок діяльності нового органу із запобігання та протидії кримінальним правопорушенням у сфері економіки та фінансів, що консолідує відповідні функції податкової міліції, інших податкових органів.

Потреба в такому кроці обгрунтовується ліквідацією податкової міліції, оптимізацією структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу із злочинами в сфері фінансів, усунення дублювання функцій (зокрема, з СБУ та Нацполіцією).

Відповідні акти мають бути прийняті до кінця року.

Нагадаємо, на початку вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №3087-д "Про Бюро економічної безпеки України". Передбачається, що ця структура замінить собою всі правоохоронні органи по фінансовим злочинам у сфері бізнесу” (СБУ, Нацполіцію, податкову міліцію) та буде підпорядковуватися президенту.