Уряд буде обмежувати іноземні інвестиції в економіку в разі загрози нацбезпеці України

Все про економіку та фінанси

Кабмін схвалив законопроект щодо системи оцінки впливу іноземних інвестицій на національну безпеку, який "дозволить врегулювати механізм залучення іноземних інвестицій у підприємства, що мають стратегічне значення для національної безпеки України", зауважує Мінекономіки

Як констатується, законопроект розроблявся за участю міжнародних експертів країн G-7 з урахуванням досвіду у цій сфері передових країн світу.

Документ визначатиме принципи здійснення іноземних інвестицій, види діяльності, що мають стратегічне значення для національної безпеки України.

Для координації та моніторингу впливу інвестицій на національну безпеку України буде утворено Міжвідомчу комісію з питань оцінки впливу іноземних інвестицій.

“Скринінг іноземних інвестицій дозволить захистити національні інтереси у сфері національної безпеки, а також забезпечити розвиток та збереження новітніх технологій. Крім того, прозорий та ефективний механізм оцінки дозволить нашим підприємствам активніше співпрацювати з іноземними інвесторами та залучати інвестиції”, - коментує міністр економіки Ігор Петрашко.