НАБУ: генпрокурор погодила підозру екс-топу Приватбанку, в "Борисполі" йдуть слідчі дії

Все про економіку та фінанси

За даними джерела "Української правди", правоохоронці збираються затримати топ-фігуранта справи Приватбанку.

Як зазначається, літак з ним на борту вже посадили в аеропорту "Бориспіль", що під Києвом.

Пряма мова джерела УП в правоохоронних органах: "Просто зараз у Борисполі посадили літак і збираються арештувати чоловіка, який збирався втекти. Це один із топ-фігурантів у справі Приватбанку, який намагався покинути Україну, щоб уникнути відповідальності".

Як констатується, НАБУ збирається вручити затриманому підозру.

За даними УП, йдеться про колишнього першого заступника голови правління Приватбанку (в період до націоналізації) Володимира Яценка.

Як зауважується, підозру вранці в понеділок підписала генпрокурор Ірина Венедиктова. 

Згодом Національне антикорупційне бюро України заявило, що "генпрокурор погодила повідомлення про підозру колишньому заступнику голови правління Приватбанку у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України" (цитата).

"За оперативною інформацією, експосадовець планував покинути Україну на приватному літаку у напрямку Відня, вилетівши з Дніпра. Завдяки зусиллям керівника групи детективів та Директора НАБУ, які звернулися до Державіаслужби, літак здійснив посадку в аеропорту «Бориспіль», де розпочато проведення невідкладних слідчих дій. Деталі – згодом", - йдеться в заяві НАБУ.

При цьому генпрокурор Ірина Венедіктова на своїй сторінці у Facebook підтвердила, що підписала "підозри колишнім топ-менеджерам Приватбанку" (цитата).

Нижче - пряма мова І. Венедіктової:

"Сьогодні ми демонтували маніпуляції та стереотипи, які давно стали часткою нашої культури - свідки в одному з важливих і чутливих кримінальних проваджень з числа тих, що на слуху і у наших міжнародних партнерів, сьогодні перетворились на підозрюваних.

<...> Нам ще багато чого треба зробити в трикутнику Офіс ГП - НАБУ - САП і я точно знаю, що ще багато підписів ми побачимо на різних підозрах. Я можу пообіцяти одне - для мене не існує прізвищ, а для тих самих прізвищ, повірте, це дуже важливий меседж: яким би гучним та уразливим прізвище не було, я не санкціоную підозру, якщо буду вважати, що доказів, зібраних у справі, недостатньо. І, звичайно ж, я вчиню за законом, якщо докази належні і зібрані в необхідному обсязі.

Тримаю руку на пульсі в декількох важливих справах, в яких, на мій погляд, детективи і прокурори мають «піднажати» і ми разом обов‘язково пришвидшимось, та вже найближчим часом дамо новий і не менш важливий результат. Впевнена, що ви оціните.

Висловлюю подяку за якісно проведену роботу колегам з НАБУ і САП.

Закінчуючи свій пост, дізналася про надзвичайно важливу новину — ми з вами вже звикли до того, що іноді чіткі плани правоохоронців «зливаються», що стане темою, я впевнена, окремого розслідування цього разу. Коло осіб, що були проінформовані про кількість підозр, підписаних мною, дуже вузьке. Це не завадило пану, який в той час працював першим заступником голови правління «Приватбанку», в якийсь дивовижний спосіб замовити чартерний рейс до Відня, перебуваючи в Дніпрі. Завдячуючи нашим спільним діям, літак здійснив посадку в Борисполі. Фініта".